Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Otwarcie biurowca Fabryka – Tertio Ponte we Włocławku: nowa era w rozwoju miasta i regionu

Nowoczesna inwestycja we Włocławku – Tertio Ponte to pierwszy tego typu obiekt w mieście pełniący funkcje biurowo-handlowo-usługowe. Ceremonia otwarcia z przecięciem wstęgi odbyła się 3 kwietnia 2024r. W wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz oraz inwestorzy. 

Tertio Ponte to inwestycja zrealizowana w ramach „Programu Fabryka” przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, samorządem miasta Włocławka oraz spółką Unibep jako generalnym wykonawcą. Budynek został oficjalnie oddany do użytku 3 kwietnia 2024 roku. Ceremonii uroczystego przecięcia wstęgi towarzyszyli  włodarze miasta i województwa, lokalni parlamentarzyści zaangażowani w projekt oraz przedstawiciele inwestora i generalnego wykonawcy.

 

- Tertio Ponte to inwestycja niezwykła, to trzeci włocławski , który połączy nasz lokalny biznes z dużym biznesem – mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Jest to znakomita oferta dla przedsiębiorców z naszego miasta, jego okolicy i z całej Polski. To znakomita oferta dla młodych wykształconych ludzi. To inwestycja, w którą zaangażowało się wielu ludzi, którym dziękuję.   

 

Tertio Ponte to pierwszy tak wysokiej klasy obiekt inwestycyjny w mieście. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów oraz ekologicznych rozwiązań inwestycja ta wpisuje się w założenia zrównoważonego budownictwa, co dodatkowo potwierdza uzyskana przez obiekt certyfikacja BREEAM. Bryła nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego łączy atrakcyjną bryłę budynku z dogodną i otoczoną zielenią lokalizacją w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego we Włocławku. Trzy połączone ze sobą moduły o wysokości 2 i 5 kondygnacji naziemnych zaoferują najemcom i inwestorom łączną powierzchnię liczącą ponad 10 tys. mkw., a wraz z nią nowe możliwości biznesowe.

W podziemnej części zaplanowano garaż podziemny na 50 miejsc parkingowych a przy budynku – miejsca postojowe dla 85 pojazdów oraz kilkadziesiąt zadaszonych stojaków dla rowerów. W biurowcu wykorzystano potencjał Odnawialnych Źródeł Energii, wykorzystując instalacje takie jak panele fotowoltaiczne czy system retencji wody deszczowej. Unikalny obiekt został zaprojektowany tak, aby odpowiadać na potrzeby współczesnych inwestorów działających w różnych branżach. Nowoczesna i pełna udogodnień przestrzeń z powodzeniem może stać się miejscem, w którym działać będą np. oddziały firm i urzędów, laboratoria, gabinety, placówki medyczne, powierzchnie wystawiennicze czy show roomy.

Bogactwo oferowanych możliwości i innowacyjne rozwiązania to ważny krok na drodze do budzenia potencjału ekonomicznego Włocławka i regionu Kujaw oraz Pomorza. Możliwości, jakie zapewnia Tertio Ponte, sprawiają, że atrakcyjny obiekt wpisuje się oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i inwestorów oraz najemców, stając się jednym ze strategicznych punktów na mapie miasta

Otwarcie biurowca Fabryka – Tertio Ponte we Włocławku

 

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 175

Gazeta Aleksandrowska nr 214

Gazeta Ciechocińska nr 166

Ziemia michałowska nr 356

Najnowsze Video