Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Kraj i region

Liczba ludności Polski maleje już piąty rok z rzędu


Rok 2016 był piątym z kolei, w którym odnotowano spadek liczby ludności Polski po obserwowanym wcześniej (w latach 2008-2011) wzroście - poinformował GUS. Pod względem liczby ludności Polska znajduje się na 34 miejscu wśród krajów świata.

Czytaj więcej...

Nowe mundury dla policjantów. Granatowy kolor i furażerka

Granatowy kolor i furażerka - takie zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj więcej...

Gdzie na studia? Ranking najlepszych polskich uczelni

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły ex aequo pierwsze miejsce w 18. Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw 2017. Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska. W rankingu oceniono 168 uczelni i 68 kierunków studiów.

Czytaj więcej...

Bankowcy ostrzegają: posiadacze kredytów zagrożeni wzrostem stóp procentowych

Polskiemu sektorowi bankowemu grozi pauperyzacja - to dramatyczne zdanie padło podczas sesji prezesów banków, czyli organizowanej co roku podczas Europejskiego Kongresu Finansowego debaty "Mapa wyzwań przed sektorem bankowym".

Czytaj więcej...

Gdzie planujemy urlop. Top 10 kierunków wakacyjnych Polaków w 2017 r.

Wyszukiwarka Skyscanner sprawdziła najpopularniejsze wśród Polaków kierunki podróży tegorocznych wakacji i sprawdziła, jak się zmieniły upodobania na przestrzeni ostatniego roku.

Czytaj więcej...

Mleko wraca do łask Polaków. Spożycie wzrosło o 4,5 proc.

Po chwilowym spadku spożycia mleka w 2014 r., Polacy znów zaczęli częściej sięgać po produkty mleczne. Aktualnie bilansowe spożycie nabiału na jednego mieszkańca to 219 litrów na osobę*.

Czytaj więcej...

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 88

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 123

Gazeta Ciechocińska nr 75

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku