Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Kraj i region

Poznajmy region z Paszportem Turystycznym

Ruszyła tegoroczna edycja akcji „Paszport Turystyczny”. „Paszporty” są już dostępne we Włocławku: w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej i w bosmanacie Przystani przy ul. Piwnej.

Czytaj więcej...

Pieniądze na odbudowę dróg w regionie

Promesy na likwidację szkód spowodowanych w regionie przez powodzie, wichury i gradobicia o łącznej wartości 1.314.471 złotych wręczył  wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w towarzystwie poseł na Sejm RP Joanny Borowiak.

Czytaj więcej...

Dimitrije Tucović z Serbii na płockim Vistula Folk Festival

Szósta edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia w Płocku. Miłośnicy folkloru będą mogli obejrzeć występy zespołów z Nowej Zelandii, Meksyku, Węgier, Serbii, Rosji czy Polski. Koncerty odbędą się na płockiej Starówce, w Parku Północnym oraz Amfiteatrze.

Czytaj więcej...

Dwa ciekawe koncerty

30 lipca (g. 19:00) Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na pełen latynoamerykańskich rytmów występ muzyków z Argentyny – kolebki tanga i milongi. Grupa 3-0-3 Tango Fusion ma swój początek w Buenos Aires, gdzie w roku 1996 została założona przez Hernána Valencia (pianista/kompozytor) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne).

Czytaj więcej...

Najlepsi drifterzy z Europy na toruńskiej Motoarenie

Drift Masters Grand Prix to najlepsza liga driftingowa w Europie. W tym roku organizuje swoje zawody na najlepszych torach w Europie – Nurburgring, Hockenheimring czy toruńskiej Motoarenie. Już 8 lipca przy Pera Jonssona 7 zobaczymy czterdziestkę najlepszych zawodników ze Starego Kontynentu.

Czytaj więcej...

Razem stwórzmy kolekcję Muzeum Historii Polski

Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski. Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec.

Czytaj więcej...

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 89

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 124

Gazeta Ciechocińska nr 76

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku