Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Powiat aleksandrowski

W Bądkowie tańczyli w różnym rytmie (zdjęcia)

XIV Przegląd Zespołów Tanecznych w Bądkowie odbył się minionej soboty w miejscowym GOK-u.

Czytaj więcej...

IX Bieg Papieski w Służewie (zdjęcia)

W sobotę 17 czerwca już po raz 9 Służewo ożyło biegaczami, którzy przybyli tu, aby wystartować w Biegu Papieskim, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Czytaj więcej...

Chwile grozy na Wiśle

Każdego dnia prom w Nieszawie przemierza Wisłę bez problemów, a podróżującym nim mogą podziwiać wspaniałą panoramę Wisły. Jednak 15 czerwca około godziny 18.30 dał się słyszeć dźwięk szorującego po dnie dna promu, który osiadł na wiślanej łasze.

Czytaj więcej...

Familijnie w Raciążku (zdjęcia)

Z inicjatywy ks. Artura Kosierba z parafii w Raciążku, radnej Ewy Zabłockiej i Dariusza Rewersa od dwóch lat odbywa się w Raciążku Wielkie Święto Rodziny. I w tym roku te same osoby  zajęły się organizacją przy wydatnym wsparciu wójt Wiesławy Słowińskiej. Tegoroczna edycja święta miała miejsce 11 czerwca na boisku gminnym.

Czytaj więcej...

Nadwiślański bieg (2017) - zdjęcia

II Nadwiślański Bieg Charytatywny zorganizowany był z myślą o pomocy Łukaszowi z Siarzewa (gmina Raciążek), gdzie odbył się jego start, zaś meta w Przypuście (gmina Waganiec). Tam też odbył się piknik.

Czytaj więcej...

Z pomocą Dominice (zdjęcia)

Pięciu młodych ludzi, Patryk Podczaski, Wojciech Rosołowski, Agnieszka Zawół, Michał Bajerski i Bartosz Dąbrowski z Zespołu Szkół nr 1, skupieni w grupie „Wszyscy możemy pomóc”,  zwrócili się władz miasta i gminy,  instytucji, a także do osób prywatnych i firm  o pomoc w zorganizowaniu akcji charytatywnej na rzecz Dominiki Sokół.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy „MIASTO – LUDZIE – WISŁA – FOTOGRAFIE DAWNEJ NIESZAWY”.

W dniu 11 czerwca 2017 r. o godz. 15:00, w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, ul. Mickiewicza 6, odbędzie się wernisaż wystawy archiwalnych zdjęć z prywatnej kolekcji Pana Kazimierza Lechosława Zborowskiego, pt. „Miasto – Ludzie – Wisła – fotografie dawnej Nieszawy”.

Czytaj więcej...

Nieszawa wśród wiodących

W Szczecinie po raz 31. odbył się Ogólnopolski Konkurs Ligi Morskiej i Rzecznej "Młodzież na Morzu". W tym roku, oficjalnie obchodzonym jako Rok Rzeki Wisły, nie mogło zabraknąć kategorii konkursu "Wiedza o Wiśle i jej dorzeczu".

Czytaj więcej...

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 88

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 123

Gazeta Ciechocińska nr 75

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku