Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Powiat aleksandrowski

Z zastępcy na zastępcę

W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim pożegnano 11 lipca zastępcę komendanta powiatowego podinsp. Macieja Sadowskiego, oraz przywitano nowego zastępcę podinsp. Piotra Jędrzejewskiego. W uroczystości brał udział pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski.

Czytaj więcej...

Dzień sportu w Łowiczku (zdjęcia)

Festyn sportowo-rekreacyjny odbył się w Łowiczku 9 lipca. Dzień sportu rozpoczął  IV turniej oldbojów imieniem Andrzeja Hejmana, w którym zmierzyło się pięć drużyn, grających „każdy z każdym”.

Czytaj więcej...

Sikawki na start w Straszewie (zdjęcia)

Ręczne pompy gaśnicze, zwane  sikawkami, mają historią sięgające  połowy minionego stulecia w niedzielę, 9 lipca, ożyły na X Wojewódzkich Zawodach Sikawek Konnych oraz Przenośnych województwa kujawsko-pomorskiego w Straszewie.

Czytaj więcej...

Jubileusz KGW w Wójtówce (zdjęcia)

Pięćdziesięciolecie działalności obchodziło ostatnio Koło Gospodyń Wiejskich w Wójtówce (gmina Bądkowo). Z tej okazji zorganizowane zostało okolicznościowe spotkanie z udziałem licznego grona przyjaciół  i zaproszonych gości.

Czytaj więcej...

Pamięci ciechocińskim Żydom (zdjęcia)

Rzadko się zdarza, aby w naszym regionie, na jakimś wydarzeniu zjawiło się na raz tak wielu znakomitych gości, a tak właśnie było podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej na miejscu dawnego cmentarza żydowskiego w Ciechocinku , jaka odbyła się 29 czerwca.

Czytaj więcej...

Ciechocinek ma karetkę, ale tylko na dwa miesiące

W remizie Państwowej Straży Pożarnej w Ciechocinku od 1 lipca br. stacjonuje karetka. Oficjalne jej przekazanie odbyło się z wielką pompą 3 lipca.

Czytaj więcej...

Skradli sprzęt wędkarski i paliwo

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o włamanie  i usiłowanie włamania do pomieszczeń gospodarczych wędkarzy. Zatrzymania były możliwe dzięki  skutecznej współpracy dzielnicowego z kryminalnymi. Mundurowi odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Czytaj więcej...

Gazeta Aleksandrowska (124)

Ulica Limanowskiego w Aleksandrowie Kuj. podzieliła radnych. Mimo, że w przyszłym roku ma tam być budowana sieć gazownicza, radni uparli się, aby w tym roku układać na niej nawierzchnię asfaltową. Burmistrz chciał czekać. Tym bardziej, że przygotowywał wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na rozbudowę lub rozdzielenie kanalizacji deszczowej i sanitarnej, w którym miała znaleźć się także ta ulica.

Czytaj więcej...

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 89

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 124

Gazeta Ciechocińska nr 76

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku