Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Powiat włocławski

MGKS Kujawiak Lumac Kowal – Chełminianka Chełmno 3:4 (2:2)

W minioną niedzielę 20 sierpnia 2017 r.  na stadionie im. Kazimierza Górskiego został rozegrany ostatni mecz 3. kolejki o mistrzostwo IV ligi kujawsko-pomorskiej, w którym MGKS Kujawiak Lamac Kowal podejmował Chełminianke Chełmno.

Jubileusz 100lecia OSP w Śmiłowicach (zdjęcia)

W styczniu 1917 roku mieszkańcy Śmiłowic (dzisiaj gmina Choceń) powołali do życia straż ogniową.  20 sierpnia br., już piąte pokolenie strażaków  uroczyście świętowało jubileusz stulecia OSP.  W prezencie otrzymali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Żegnali lato nad jeziorem Lubieńskim (zdjęcia)

W Lubieniu Kujawskim już się przyzwyczaili, że na rozpoczęcie i zakończenie lata organizowany jest piknik nad jeziorem Lubieńskim. Tegoroczne lato zakończyła zabawa z  Kordianem,  Tercetem Egzotycznym i Power Play.

Zabiegi rehabilitacyjne w Choceniu (zdjęcia)

Zakład rehabilitacyjny w Choceniu  prowadzony przez firmę  PLUS MEDICA powstał z myślą o mieszkańcach trzech gmin: Choceń, Boniewo i Chodecz, ale przyjechać może tu każdy, kto  chce z skorzystać z pomocy rehabilitantów i konsultacji medycznej.

Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy

Włocławscy policjanci zatrzymali 58-latka, który spowodował kolizję na parkingu. Do zatrzymania przyczynili się świadkowie, którzy po zdarzeniu wyczuwając woń alkoholu wyciągnęli kluczyki uniemożliwiając odjechanie.

Kowal w rytmie muzyki

15 sierpnia miejscowi i przyjezdni bawili się razem w Kowalu na Pikniku Strażackim. Wystąpili na nim artyści: Don Vasyl Jr. I Cygańskie Gwiazdy, zespół Bayer Full oraz Michał Szpak z zespołem.

Z programem „PO WER” na staż do Niemiec

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu od lat zapewnia swoim uczniom profesjonalne przygotowanie do pracy zawodowej m.in. poprzez realizację staży zagranicznych w ramach Programów Unijnych.

Święto Wojska Polskiego w Mikorzynie, gmina Lubanie

Urząd Gminy Lubanie i rada gminy co roku, w Święto Wojska Polskiego  obchodzone 15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej organizuje uroczystości w Mikorzynie, tak było i w tym roku.

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 90

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 125

Gazeta Ciechocińska nr 77

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku