Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Powiat włocławski

Najbardziej zaludnioną gminą w powiecie włocławskim są Fabianki

Gęstość zaludnienia w Polsce wynosi 123 osoby na jeden kilometr  kwadratowy  - informuje Główny Urząd Statystyczny w publikacji „Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2017 r.” Pełne zestawienie obejmuje 2 478 gmin w kraju.

Złote Kruki (zdjęcia)

W Redczu Krukowym, na terenie Muzeum Techniki Rolniczej i Kujawskiego Muzeum Oręża Nauki i Techniki, odbyła 15 lipca się już X Biesiada dla Przyjaciół. Wśród bogatego programu tej imprezy znalazło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Tadeusza Kościuszki i kujawskich bohaterów powstań narodowych.

Remis Kujawiaka Lumac Kowal z Lubienianką Lubień Kujawski 1:1 (zdjęcia)

W minioną sobotę 15 lipca 2017r o godz. 16:00 po krótkiej wakacyjnej przerwie Kujawiak Lumac Kowal wrócił na boisko trawiaste przed nowym sezonem.

Izbica na pikniku (zdjęcia)

Mieszkańcy Izbicy Kujawskiej oraz przyjezdni w weekend 15 i 16 lipca bawili się na pikniku zorganizowanym przez samorząd gminy.

60-lecie jednostki strażackiej w Grodnie (zdjęcia)

Najmłodsza jednostka strażacka w gminie Baruchowo ma 60 lat. Ochotnicza Straż Pożarna w  Grodnie, bo o niej mowa powstała w  1956 roku. Swój jubileusz świętowała  16 lipca br.

Jubileusz 20-lecia DPS w Kowalu (zdjęcia)

Dwudziestą rocznicę funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Kowalu celebrowano 13 lipca.

Teatry uliczne w Brześciu Kujawskim (zdjęcia)

Po raz 14 na spotkanie ze sztuką ulicy zaprosiło brześcian Brzeskie Centrum Kultury. Pod pomnikiem króla Łokietka  było dużo śmiechu, akrobatyki, żonglerki oraz ognia.

PSL na pikniku (2017). Budujmy wspólnotę ludzi szanujących się (zdjęcia)

Bądźmy razem i okazujmy sobie życzliwość – mówił  poseł Zbigniew Sosnowski na dorocznym pikniku PSL  powiatu włocławskiego.

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 89

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 124

Gazeta Ciechocińska nr 76

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku