Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Włocławek

Msza w intencji bohaterów

19 sierpnia przyszedł czas na kolejną odsłonę przypominania we Włocławku o wydarzeniach w chwilę po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W 97. rocznicę Cudu nad Wisłą w kościele NMP Królowej Polski na włocławskim Zawiślu odprawiona została msza w intencji poległych obrońców Wisły z 1920 roku.

Festiwal Papieru – impreza dla całych rodzin

W sobotę 19 sierpnia o godz. 15.00 na dziedzińcu Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się Festiwal Papieru. Będzie mnóstwo dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród, a śmiałkowie, którzy staną do rywalizacji w „papierowych” konkurencjach, będą mieli możliwość wygrać wyjątkowe wyprawki do szkoły.

Parada Motocykli (zdjęcia)

Po raz 11. w Choceniu odbywa się trzydniowy Ogólnopolski Zlot Motocykli. Motocykle wszystkich typów, roczników i marek, kłady i skutery  paradowały 19  sierpnia na trasie  z Chocenia do Włocławka.

Włocławek świętuje 97. rocznicę „Cudu nad Wisłą”

W sobotę 19 sierpnia o godz. 14.00 w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski na Zawiślu rozpocznie się celebra mszy świętej. Po mszy, nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Wisły.

W weekend startują Mistrzostwa Europy FAI S Modeli Kosmicznych 2017

Impreza odbędzie się w dniach 20-25 sierpnia na podwłocławskim lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego.

Cud nad Wisłą. Obrona Włocławka w 1920 roku


Przedstawiamy materiał historyczny opracowany przez dr Tomasza Dzikiego, na temat lokalnych kontekstów bitwy "Cud nad Wisłą".

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 90

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 125

Gazeta Ciechocińska nr 77

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku