Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Polityka

Nawet 1500 zł grzywny za blokowanie numerów alarmowych

Nawet 1500 zł grzywny lub areszt będzie grozić osobie blokującej numery alarmowe - zakłada prezydencki projekt nowelizacji kodeksu wykroczeń.

Czytaj więcej...

Klauzula sumienia w aptece

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski złożyło w trybie petycji projekt ustawy o klauzuli sumienia dla aptekarzy.

Czytaj więcej...

Komisja Europejska uderza w polskie firmy transportowe

Komisja Europejska ujawniła długo zapowiadane zmiany dla sektora transportowego. Propozycje legislacyjne w postaci tzw. Pakietu Mobilności szczególnie dotkliwie wpłyną na właścicieli firm przewozowych w Polsce i całej Europie Wschodniej. Eksperci OCRK wyjaśniają, jak zmieni się transport międzynarodowy na terenie Unii Europejskiejzczegóły pakietu mobilności opisują przyszłe zmiany delegowania pracowników, odbierania odpoczynków tygodniowych oraz zasad wykonywania kabotażu.

Czytaj więcej...

Żółte kartki dla PiS w Sejmie

233 żółtych ostrzegawczych kartek do posłów i posłanek Prawa i Sprawiedliwości. W taki sposób aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji zaprotestowali dziś pod Sejmem przeciwko upolitycznieniu Krajowej Rady Sądownictwa i niszczeniu niezależności sądów.

Czytaj więcej...

PiS wycofuje się z tzw. wstecznej dwukadencyjności w samorządach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w poniedziałek, że PiS w dalszym ciągu opowiada się za wprowadzeniem zasady dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, jednak nie wejdzie ona w życie przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Czytaj więcej...

Referendum i wybory samorządowe razem?

Zorganizowanie referendum konstytucyjnego w dniu wyborów samorządowych jest jednym z rozpatrywanych wariantów.

Czytaj więcej...

Długi szpitali pogrążą reformę? Eksperci: jest ryzyko

Niski poziom finansowania służby zdrowia, limity świadczeń i nierentowność wyceny procedur medycznych - to główne problemy służby zdrowia, na które zwracają uwagę autorzy raportu "Sieć szpitali - nowe rozwiązania i stare problemy".

Czytaj więcej...

Prezydent chce referendum ws. konstytucji

Naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów rocznicy Konstytucji 3 maja.

Czytaj więcej...

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 88

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 123

Gazeta Ciechocińska nr 75

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku