Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Polityka

Akcja Demokracja: Wolne sądy! Chcemy weta! Tysiące osób pod Pałacem Prezydenckim.

We wtorek wieczorem tysiące obywatelek i obywateli utworzyło łańcuch światła pod Pałacem Prezydenckim. Domagali się od Prezydenta, żeby zawetował dwie ustawy niszczące niezależne sądownictwo.

Czytaj więcej...

Eksperci i opozycja przeciwko zmianom w sądownictwie

 „To nie ostatnie nasze spotkanie” - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) na zakończenie spotkania opozycji z ekspertami na temat poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Zorganizowane przez PO spotkanie odbyło się w Sejmie.

I prezes SN Małgorzata Gersdorf - która zaznaczała, że nie chce się wypowiadać w kwestiach politycznych - mówiła, że ustawy proponowane przez PiS „podrywają trójpodział władzy, który leży u podstaw państwa". Pożegnano ją owacją na stojąco.

Czytaj więcej...

Posłowie na "liście hańby narodowej"

W mediach społecznościowych zaroiło się od czerwonych kartek z nazwiskami posłów PiS, także tych z okręgu toruńskiego, którzy podpisali projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Według  opozycji podporządkowanie SN sprawi, że PiS nie będzie podlegało kontroli żadnej centralnej instytucji sądowej. Posłowie PO mówią  o „zamachu lipcowym", a kartki z nazwiskami posłów opatrzyli tytułem  "lista hańby narodowej".

Czytaj więcej...

PiS wprowadza nowy podatek. Projekt ws. Funduszu Dróg Samorządowych trafi do komisji

Pierwsze czytanie projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych odbyło się w Sejmie.  Fundusz ma być zasilany  nową opłatą paliwową w wysokości 20 groszy za litr.
Sejm skierował projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS do rozpatrzenia przez sejmowe komisje.  

Czytaj więcej...

W obronie podstawowych wolności Frasyniuk i Wałęsa będą blokować wiec PiS na Krakowskim Przedmieściu

Władysław Frasyniuk i Lech Wałęsa zapowiedzieli, że wspólnie wezmą udział w proteście Obywateli RP na Krakowskim Przedmieściu przeciwko wiecowi smoleńskiemu PiS.

Czytaj więcej...

Sejm za ułatwieniem chorym dostępu do preparatów z konopi

Sejm uchwalił  ustawę, która ma umożliwić chorym dostęp do preparatów z konopi - będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty od lekarza; surowiec ma być sprowadzany z zagranicy.

Czytaj więcej...

Nawet 1500 zł grzywny za blokowanie numerów alarmowych

Nawet 1500 zł grzywny lub areszt będzie grozić osobie blokującej numery alarmowe - zakłada prezydencki projekt nowelizacji kodeksu wykroczeń.

Czytaj więcej...

Klauzula sumienia w aptece

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski złożyło w trybie petycji projekt ustawy o klauzuli sumienia dla aptekarzy.

Czytaj więcej...

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 89

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 124

Gazeta Ciechocińska nr 76

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku