Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Polityka

Żółte kartki dla PiS w Sejmie

233 żółtych ostrzegawczych kartek do posłów i posłanek Prawa i Sprawiedliwości. W taki sposób aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji zaprotestowali dziś pod Sejmem przeciwko upolitycznieniu Krajowej Rady Sądownictwa i niszczeniu niezależności sądów.

Czytaj więcej...

PiS wycofuje się z tzw. wstecznej dwukadencyjności w samorządach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w poniedziałek, że PiS w dalszym ciągu opowiada się za wprowadzeniem zasady dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, jednak nie wejdzie ona w życie przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Czytaj więcej...

Referendum i wybory samorządowe razem?

Zorganizowanie referendum konstytucyjnego w dniu wyborów samorządowych jest jednym z rozpatrywanych wariantów.

Czytaj więcej...

Długi szpitali pogrążą reformę? Eksperci: jest ryzyko

Niski poziom finansowania służby zdrowia, limity świadczeń i nierentowność wyceny procedur medycznych - to główne problemy służby zdrowia, na które zwracają uwagę autorzy raportu "Sieć szpitali - nowe rozwiązania i stare problemy".

Czytaj więcej...

Prezydent chce referendum ws. konstytucji

Naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów rocznicy Konstytucji 3 maja.

Czytaj więcej...

Senior plus? Posłowie proponują emerytom i rencistom jednorazowy dodatek

PSL chce, by w 2017 r. emerytom, rencistom i osobom pobierającym świadczenia oraz zasiłki przedemerytalne wypłacony został jednorazowy dodatek w wysokości od 200 do 500 zł. Chcemy upomnieć się o tych, których obecny rząd pomija - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj więcej...

Referendum szkolne - podpisy złożone w Sejmie

W czwartek złożono na ręce marszałka Sejmu podpisy popierające wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum ws. reformy oświaty.

Czytaj więcej...

Rząd w obronie zwierząt

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt oraz Kodeksu karnego, przewidujący zaostrzenie kar za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi.

Czytaj więcej...

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 88

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 123

Gazeta Ciechocińska nr 75

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku