Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Włocławskie stowarzyszenie osób z niepełnosprawnościami OLIGO zbiera na Magiczny Dywan. Jego producent obiecał, że jeśli uzbiera się połowa kwoty, on dołoży drugą

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO za pośrednictwem portalu zrzutka.pl rozpoczęło zbiórkę funduszy na zakup interaktywnej podłogi Magiczny Dywan. Nowoczesne urządzenie ma pomóc w rehabilitacji podopiecznych stowarzyszenia. Ogłoszenie zauważył jego producent - warszawska firma Funtronic, której prezes postanowił wesprzeć inicjatywę.

Magiczny Dywan to interaktywny projektor, który powstał z myślą o edukacji, ale szybko znalazł zastosowanie w rehabilitowaniu dzieci oraz dorosłych. Wszystko za sprawą tego, że urządzenie obsługiwane jest przy pomocy ruchów rąk i nóg, co w naturalny sposób pobudza do aktywności fizycznej. Jego zalety dostrzegło włocławskie stowarzyszenie OLIGO, a środków na zakup sprzętu postanowiło poszukać w Internecie.  Wymagany koszt przekracza możliwości stowarzyszenia, dlatego zdecydowano się na akcję crowdfundingową.  Do tej pory udało się zebrać 11 proc. wymaganej sumy. Dzięki wsparciu firmy Funtronic, cel stał się dużo łatwiejszy do osiągnięcia. Zbiórka na portalu potrwa do końca czerwca, a wpłat można dokonywać pod adresem: https://zrzutka.pl/ydhzvb
- O Magicznym Dywanie dowiedzieliśmy się ze szkół, do których chodzą nasze dzieci, gdzie mają zajęcia z tym sprzętem. Naszymi podopiecznymi są jednak nie tylko uczniowie, ale także osoby, które szkołę już ukończyły. Nie mają więc możliwości skorzystania z urządzenia, a jest ono niewątpliwie pomocne w terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jego zaletą jest interaktywność oraz atrakcyjna forma quizów i gier ruchowych, dzięki którym można prowadzić zajęcia włączające i uaktywniające. Jest to także coś nowego, dzięki czemu z pewnością wzbudzi zainteresowanie naszych podopiecznych, którzy chętniej będą brali udział w zajęciach z wykorzystaniem tego sprzętu – mówi Justyna Rykowska – sekretarz stowarzyszenia OLIGO, która zorganizowała zbiórkę.
Skuteczność Magicznego Dywanu w rehabilitacji potwierdzają przykłady z Polski, ale i wielu krajów świata, do których trafia to urządzenie. Najbardziej spektakularnym jest historia nastoletniej Paige Bourhill z USA, cierpiącej z powodu urazów wywołanych przez chorobę genetyczną. Terapia z wykorzystaniem Magicznego Dywanu sprawiła, ze dziewczynka bardziej zaangażowała się w wykonywanie ćwiczeń, co więcej, wyraźnie usprawniła jej funkcje motoryczne i ogólny rozwój. Interaktywne gry, ćwiczenia i quizy, w które wyposażony jest projektor stymulują do aktywności fizycznej i umysłowej pomagając także w terapii osób z innymi dysfunkcjami m.in. autyzmem.
- Naszą misją jest dawać uśmiech dzieciom, dlatego nie pozostajemy obojętni kiedy widzimy, że potrzebują pomocy. Wiemy, że rehabilitacja to proces długi, skomplikowany i często nużący, zwłaszcza dla najmłodszych. Magiczny Dywan powstał także po to, by poprzez zabawę ułatwiać prowadzenie terapii i sprawiać, by była ona przyjemniejsza. Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o inicjatywie stowarzyszenia OLIGO natychmiast postanowiliśmy ją wesprzeć. Jeżeli ktoś zaangażował się tak bardzo, by zdobyć Magiczny Dywan, nie mogliśmy nie pomóc – mówi Maciej Mazurkiewicz, twórca urządzenia i prezes firmy Funtronic.


Funtronic to polska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów. Funtronic jest liderem w dostarczaniu takiego rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Urządzenie można zamówić za pośrednictwem strony funtronic.eu.

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 176

Gazeta Aleksandrowska nr 215

Gazeta Ciechocińska nr 167

Ziemia michałowska nr 356

Najnowsze Video