Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 122:115 w 13. kolejce EBL

W pierwszym meczu nowego 2019 roku w 13. kolejki EBL drużyna Polpharmy Starogard Gdański przysporzył Rottweilerom wiele kłopotów, a kibicom wiele emocji. Po 2. dogrywkach górą byli włocławianie, którzy pokonali przyjezdnych różnicą 7 punktów.

Hala Mistrzów przypadła ekipie znad morza. Podopieczni Artura Gronka czuli się jak u siebie w domu, dziurawiąc raz za razem włocławski kosz rzutami z dystansu. W sumie rzucili gospodarzom aż 20 trójek. Do przerwy 10 i po przerwie – 10. W tym elemencie gry prym wiedli, były koszykarz Anwilu Kacper Młynarski – 3 i Tre Bussey – 4. Obaj koszykarze po przerwie dorzucili kolejne trójki, w sumie rzucili – 13 trójek, przy zaledwie 10 gospodarzy. W sumie po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni z 4 punktową przewagą 56:52. W Anwilu najwięcej punktów zdobył Vadimir Mihailović – 13 oraz Jarosław Zyskowski – 8. W ekipie Polpharmy Tre Bussey, który rzucił 16 punktów.

Po wznowieniu gry w 3 kwarcie goście zaskoczyli włocławian szybkim objęciem prowadzenia 0:10. Anwil swoje pierwsze punkt zdobył dopiero po 5 minutach. Ostatecznie podopieczni Igora Milicicia przegrali trzecią kwartę 10 punktami 19:29. W ostatniej odsłonie Rottweilery wyszyli na parkiet bardziej skoncentrowani, czego efektem była szybka seria 7:0. Ostatecznie w samej końcówce włocławianie mogli dowieźć 2 punktowe prowadzenie do końca, ale nie udało się rzucić punktów i w Hali Mistrzów zapanowała euforia, mamy dogrywkę.

Pierwsza dogrywka i 5 minut nadziei na zwycięstwo, ale nic z tego, horror w Hali Mistrzów trwał w najlepszym. Włocławianie prowadzili już 7 punktami, aby w samej końców pozwolić wydrzeć sobie zwycięstwo. Ostatecznie pierwsza dogrywka zakończyła się remisem 11:11. W drugiej dogrywce było już zdecydowanie lepiej, po objęciu prowadzenia podopieczni Milicicia dowieźli do końca wypracowaną przewagę i ostatecznie pokonali przyjezdnych 7 punktami 12:5, a cały mecz wygrali 122:115. Kluczem do końcowego zwycięstwa w włocławskiej ekipie były zbiórki w ataku i obronie, w sumie było ich aż 53 oraz rzuty wolne, których efektem była 88,1% skuteczność. Nawet zaskoczył swoją skuteczności kibiców Josip Sobin, który na 8 rzutów trafił aż 6.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 122:115 (27:29, 29:21, 19:29, 24:18, 11:11, 12:5)
Anwil Włocławek: V. Mihailović 21 (3), Ch. Simon 19 (2), J. Sobin 16, M. Michalak 13, M. Kostrzewski 12,  J. Zyskowski 12, W. Lichodiej 10 (1), A. Broussard 8, Sz. Szewczyk 11 (1), N. Marković 0.

Polpharma S.G.: T. Bussey 33 (7), K. Młynarski 23 (6), J. Bibbins 20 (2), D. Gołębiowski 18 (2), F. Struski 7 (1), A. Kemp 6, A. Brenk 3 (1), P. Dzierżak 3 (1), B. Prahl 2.

Już w najbliższą sobotę 5 stycznia 2019 roku o godz. 12:40 (bezpośrednia transmisja  w Polsat Sport) Anwil podejmie w Hali Mistrzów TBV Start Lublin. W sumie kibiców czeka jeszcze jedno spotkanie w swojej hali, we wtorek 8 stycznia o godz. 18:30 w Lidze Mistrzów Rottweilery zmierzą się z włoskim Sidigas Avellino.