Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Wicemistrzyni świata z maleńkego Świerkowa

Podopieczna trenera Daniela Tobjasza Justyna Cymerman, zawodniczka reprezentująca Akademię Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach gmina Choceń i we Włocławku wywalczyła tytuł Wicemistrza Świata w Rydze, przegrywając w finałowej walce w kategorii WAK -1F z zawodniczką Tadżykistanu.

Mistrzostwa Świata w kategorii K-1 odbywały się  4-7 października na Łotwie się. Udział w nich wzięła dziesięcioosobowa Kadra Polski WAK-1 F. Powołanie do kadry narodowej Justyna, pochodząca z malenkiej wioski świerkowo w gminie Choceń wywalczyła sobie wcześniejszymi sukcesami. Utalentowana reprezentantka AMSW wystąpiła w kategorii junior młodszy do 50 kg. W Rydze młoda fighterka przeszła przez eliminacje niczym błyskawica, deklasując w kolejnych walkach swoje rywalki. W walce półfinałowej podopieczna trenera Daniela Tobjasza wygrała walkę przez walkower reprezentantki Rosji, a następnie w finale skrzyżowała rękawice z reprezentantką Tadżykistanu - Kholovą Bibinashastamo. Po wyrównanym ale ciężkim boju Justyna musiała uznać wyższość swojej rywalki, tym samym zdobywając tytuł Wicemistrzyni Świata kategorii WAK-1F.

Po zawodach trener i zawodniczka wrócili na salę treningową, bo przed nimi kolejny start w Mistrzostwach Europy Wschodniej IBK Kyokushin w Siedlcach, w których również wystąpi starsza z sióstr - Amelia Cymerman.