Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w byłym szpitalu
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy zmienia swoją siedzibę. Uroczyste otwarcie pobudowanego od nowa starego włocławskiego szpitala, do którego przenosi się WOMP odbyło się 30 października br.
Zewnątrz budynek na rogu ulic Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Szpitalnej przypomina włocławianom szpital św. Antoniego, który wrósł w historię miasta. Jednak po wejściu do środka oglądamy nowoczesne wnętrza przystosowane do nowej funkcji Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, który przyjmuje ponad 200 pacjentów dziennie.
W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, posłowie Domicela Kopaczewska, Marek Wojtkowski i Łukasz Zbonikowski, prezydent Włocławka Andrzej Pałucki, radni województwa; Sławomir Kopyść (członek zarządu) i Stanisław Pawlak, przedstawiciele służby zdrowia i wielu zaproszonych gości.
- Podniesienie standardów w służbie zdrowia w województwie jest naszym priorytetem – mówił marszałek Piotr Całbecki. - Samorząd województwa w ramach medycznego pakietu stulecia na inwestycje przeznaczył już kilkaset milionów złotych. Budynek dawnego szpitala został zburzony, bo nie dało się wyremontować istniejącej ruiny. Jednak powstał nowy obiekt przypominający były szpital, który po odbudowie jest jedną z pięknych wizytówek Włocławka. Nowe lokum dla Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy to przede wszystkim korzyści dla pacjentów.
Mówiąc o szpitalu muszę powiedzieć, że modernizujemy wszystkie szpitale w województwie, także we Włocławku, ponieważ nie może on odstawać od tych w Toruniu i Bydgoszczy.
W zrujnowanym pawilonie stojącym obok WOMP, który zostanie odbudowany umieszczony zostanie oddział psychiatryczny dzienny oraz poradnia psychiatryczna.
Marszałek Piotr Całbecki wspólnie z prezydentem Włocławka Andrzejem Pałuckim, Sławomirem Kopyściem, członkiem zarządu województwa oraz Joanną Zarembą - dyrektor WOMP przeciął biało-czerwoną wstęgę.
Jeszcze puste pomieszczenia WOMP zajmują około 1400 metrów kwadratowych. Jak zapewnia Joanna Zaremba, dyrektor WOMP sprzęt do gabinetów lekarskich trafi niebawem, już rozpisano przetargi. Na zakup sprzętu komputerowego, aparatury medycznej oraz mebli i wyposażenia przeznaczono blisko 700 tys. złotych. Koszt adaptacji nowej siedziby WOMP-u to prawie 3,75 mln złotych.
Budynek został podzielony na strefę dla pacjentów oraz administracyjną, w której oprócz pomieszczeń biurowych znajduje się niewielka sala konferencyjna oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze. Natomiast w części dla pacjentów umieszczono: rejestrację pacjentów, sanitariaty, szatnie, kasę oraz gabinety lekarskie i zabiegowe. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w byłym szpitalu