Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Polki pokonały Bośnię i Hercegowinę

Ponad trzy tysiące kibiców na nowym stadionie OSiR we Włocławku.

Mecz kobiecej drużyny Polski z piłkarkami Bośni i Hercegowiny był pierwszym wydarzeniem sportowym na przebudowanym, oświetlonym  stadionie OSiR we Włocławku.  Polki zwyciężyły 3:1. Mecz oglądało ponad 3 700 widzów, fanów piłki nożnej.
Eliminacyjny mecz kobiet do mistrzostw świata Polki, podopieczne Wojciecha Basiuka rozpoczęły mecz z wielką werwą. Skrzydłami, efektownie  atakowały  bramkę  gości. W 19 minucie z karnego padła pierwsza bramka ze strzału 23-letniej Natalii Pakulskiej, piłkarki pochodzącej z Brześcia Kujawskiego, a obecnie grającej w  Medyku Konin.  Karny był podyktowany po tym, jak Ewę Pajor (Medyk Konin) kierującą piłkę  w kierunku bramki, leżąca na murawie  rywalka zatrzymała ręką.
Po 10 minutach Ewa Pajor wykorzystując podanie Pauliny Dudek wbiła gościom drugą bramkę.  Wynik na 3:0 podwyższyła Ewelina Kamczyk (Medyk Konin).
Wysokie prowadzenie spowodowało, że Polki trochę zwolniły tempo, i właśnie wtedy w 42 minucie  Ahmić, w sytuacji sam na sam z bramkarką  silnym strzałem umieściła piłkę w  naszej, polskiej bramce.
Po przerwie Polki miały kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale nie wykorzystały ich. Tak więc o ostatecznym wyniku meczu zadecydowała jego pierwsza połowa. Polki pokonały  Bośnię i Hercegowinę wynikiem 3:1.
Nasza reprezentacja eliminacje zakończyła na trzecim miejscu, więc na mistrzostwa świata kobiet w Kanadzie w 2015 roku nie pojedzie.