Stadion włocławski przygotowany do meczu Polska – Bośnia i Hercegowina
Na nowym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku pierwszym wydarzeniem sportowym będzie mecz piłki nożnej eliminacji mistrzostw świata kobiet w Kanadzie w 2015 roku. We Włocławku 17 września o godzinie 18.30 oglądać będziemy mecz Polska - Bośnia i Hercegowina.
W nowej siedzibie OSiR odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Andrzeja Pałuckiego, wiceprezydent Wandy Muszalik oraz wiceprezesa PZPN Eugeniusza Nowaka, Januariusza Stodolnego przewodniczącego komitetu organizacyjnego meczu z ramienia PZPN i Kazimierza Janeckiego - wiceprezesa ds podokręgu Włocławek.
- Przedstawiciele PZPN chwalili nie tylko nowy, ich zdaniem najnowocześniejszy obiekt sportowy w województwie kujawsko-pomorskim, ale także stan przygotowania organizacyjnego do międzynarodowego meczu. Tu pochwały zebrał dyrektor OSIR-u – Jan Sieraczkiewicz.
Sprzedaż biletów na mecz w trzech kasach stadionu rozpocznie się już 9 września. Przygotowano ich 4810. Koszt biletu - to 10 zł, a ulgowego 5 zł. Nieodpłatne bilety przygotowano dla młodzieży sportowej grającej w klubach. O takie darmowe bilety starać się mogą również zorganizowane grupy szkolne wraz z nauczycielami opiekunami. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie włocławskiego K-P ZPN.
Reprezentacja Polski zamieszka w hotelu Brzoza pod Bydgoszczą, stąd dojedzie w sobotę 13 września do Torunia, gdzie zmierzy się reprezentacją Irlandii Północnej. We Włocławku Polki pojawią się na oficjalnym treningu 15 września. Natomiast reprezentacja Bośni i Hercegowiny 14 września (niedziela) zamieszka w hotelu Victoria w Bydgoszczy. Ich oficjalny trening zaplanowano na wtorek.
- Międzynarodowa impreza sportowa będzie wielkim testem dla organizatorów, kibiców, a także obiektu, który przejdzie kolejny sprawdzian techniczny, ale pierwszy w trakcie meczu – mówił Januariusz Stodolny.
Mecz będzie odbywał się przy światłach bezcieniowych. Bezpieczeństwa będzie pilnować 67 kamer.
- Monitoring na stadionie OSiR spełnia wymogi Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych – mówi Marek Kazimierski, kierownik stadionu. – W centrum monitoringu możemy obserwować dojścia na stadion, kasy, wszystkie dojścia na sektory oraz całe zaplecze. Monitorowane są także wnętrza budynku, z zachowaniem prywatności w toaletach i przebieralniach. W centrum monitoringu jest również miejsce dla przedstawiciela policji. Jakość nagrań pozwala na identyfikację osób przebywających na stadionie. Obrazy z wszystkich kamer są rejestrowane i przez określony czas będą przechowywane na serwerach.
Jacek Kubielski obsługuje stanowisko nagłośnienia stadionowego i tablicy wyników sportowych. W pomieszczeniu znajduje się nowoczesna aparatura, jest także miejsce dla spikera. Jak mówi Kubielski aparatura jest najnowocześniejsza z istniejących na rynku.
Pomimo, że mecz Polska – Bośnia Hercegowina jest pierwsza imprezą sportową na nowym stadionie nie będzie on połączony z oficjalnym otwarciem obiektu. Dopiero 20 września, kiedy na stadionie OSiR-u odbywać się będzie Olimpiada Hefajstosa, przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, wtedy nastąpi uroczysty ceremoniał otwarcia stadionu.