W szpitalu będzie zatrudniony rzecznik prasowy
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku w ostatnim czasie nie udziela informacji mediom. Konferencje prasowe, po każdym zebraniu Rady Społecznej Szpitala postanowił organizować Sławomir Kopyść – przewodniczący Rady oraz członek zarządu województwa. Po zatwierdzeniu nowego statutu w szpitalu powołane zostanie stanowisko rzecznika prasowego.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku zaistniał w mediach ogólnopolskich za sprawą niechlubnych wydarzeń. Dyrektor naczelny Krzysztof Malatyński musiał tłumaczyć sprawę śmierci nienarodzonych bliźniąt, śmierci małego Oliwiera, który zmarł na guza mózgu, pijanej położnej na dyżurze. Ostatniej sprawy dotyczącej ratowników medycznych, którzy będąc uczestnikami odbywającego się we Włocławku Pierwszego Forum Bezpieczeństwa, nie chcieli udzielić pierwszej pomocy kobiecie, która zasłabła – dyrektor już nie tłumaczył.
- Na temat szpitala we Włocławku trwa nieustająca „szeptanka” – mówi Sławomir Kopyść. – Tymczasem potrzebna jest rzetelna i prawdziwa informacja, która mimo, że czasem jest trudna do wypowiedzenia i bywa też bolesna, lepsza jest od plotek. Dlatego zdecydowałem się na organizowanie konferencji prasowych, które będą się odbywały po zebraniach Rady Społecznej Szpitala. Będę starał się przedstawić jakie ustalenia zapadły podczas posiedzeń rady, która jest ciałem doradczym i opiniodawczym. Ponadto, gdy zostanie zatwierdzony nowy statut i regulamin organizacyjny szpitala będzie możliwość zatrudnienia rzecznika prasowego w tej instytucji, która podległa jest samorządowi województwa. – W szpitalu rocznie leczy się 29 tysięcy osób, więc rzecznik prasowy będzie miał co robić. Trzeba pamiętać, że szpital to nie tylko pacjenci, to wielki zakład pracy.
Podczas ostatniego posiedzenia Rady Społecznej Szpitala m.in. przyjęto sprawozdanie z wykonania planów finansowych szpitala z ubiegły rok.
Więcej wkrótce w gazecie „Tu i Teraz”