"Pociąg do wolności" i koncerty w Chodczu
W Chodczu od wielu lat Narodowe Święto Niepodległości celebrowane jest wyjątkowo uroczyście przez cały ten dzień. Rano złożono kwiaty pod pomnikami, uczestniczono we mszy św. za Ojczyznę. Po mszy delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobach zmarłych strażaków. Wieczorem - patriotyczne śpiewanie, koncerty.
W budynku Miejsko – Gminy Dom Kultury, który samorząd gminy odnowił w tej kadencji za ponad 2 mln złotych, sala wypełniła się po brzegi. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu wystąpiły w programie słowno-muzycznym „Pociąg do wolności”. Uczniów przygotowały nauczycielki Anna Kędzierska i Ewa Żeglicz. Wspólnie przeżywano historię Polski, opisaną w poezji, pieśniach i piosenkach patriotycznych.
„Patriotyczne śpiewanie zrodziło się z potrzeby serca…” tymi słowami rozpoczął się koncert piosenki patriotycznej, a widzów zaproszono do wspólnego śpiewania. Piosenki zaśpiewali: Łucja Chodorek, Maja Chabińska, Maja Nowacka, Kamil Kacprzak, Olga Radoszewska, Gabrysia Mikołajewska, Helena Żyrek, Helena Lewandowska, Jakub Nelsen i Natalia Grządziela. Uczniów do występów przygotowała Agnieszka Lewandowska.
Samorządowcy podziękowali
Przewodnicząca rady miejskiej Anna Twardowska i wiceprzewodniczący Błażej Krupa wręczyli dzieciom słodkie upominki.
- Spotkaliśmy się tu by wspólnie przeżywać historię Polski, opisaną w pieśniach, piosenkach i wierszach patriotycznych – mówiła Anna Twardowska. - Było rodzinnie, patriotycznie, wzruszająco i pięknie. Wielkie podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że razem mogliśmy świętować niepodległość naszego kraju.
Zwieńczeniem uroczystego wieczoru był koncert Andrzeja Kozińskiego „Śladami Mistrza – Zbigniewa Wodeckiego”.
"Pociąg do wolności" i koncerty w Chodczu