Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Lubień Kujawski. Superfos ufundował pracownię informatyczną (zdjęcia)

25 zestawów komputerowych do tego  biurka i krzesła, tablica interaktywna, serwer oraz cztery roboty do nauki mechaniki to wyposażenie nowoczesnej pracowni informatycznej, po modernizacji uroczyście otworzonej  w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim w Dzień Patrona Szkoły.  

Patronem szkoły jest Jan Bytnar, ps. „Rudy”, podharcmistrz Szarych Szeregów, bestialsko zamordowany przez hitlerowców.   W  1968 roku jedna z klas piątych wybrała go jako swojego patrona i nawiązała kontakt z jego matką. W roku 1989 rozpoczęto starania o przyznanie jego imienia szkole. Oficjalne imię Janka Bytnara szkoła otrzymała 6 maja 1990 roku, a jego matka uświetniła uroczystość swoją obecnością.  Od tej pory, co roku w maju w lubieńskim ZPO obchodzony jest Dzień Patrona.  Kolejne pokolenia uczniów przypominają historię  Janka – „Rudego”, jednego z głównych bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.

Przypomniano również historię szkolnictwa w Lubieniu Kujawskim, które ma swój początek w  1839 roku, kiedy  szkoła, mieściła się w skromnym dwuizbowym budynku nieopodal kościoła, a nauczali wikariusze. Budowę budynku, w którym do dzisiaj mieści się  szkoła ukończono w roku 1980 r. Wówczas uczęszczało do niej ponad 500 uczniów.

Podczas uroczystości  dyrektor szkoły  Krystyna Ziemińska podziękowała burmistrzowi Markowi Wilińskiemu i przede wszystkim Tomaszowi  Przygodzkiemu – dyrektorowi  firmy Superfos, która była  głównym darczyńcą wyposażenia do pracowni informatycznej. Firma ta przekazała  na ten cel 60 tys. zł, a całość modernizacji pracowni  kosztowała 80 tys. zł.
 RPC Superfos Poland Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w Kaliskach, czyli w strefie gospodarczej Lubienia Kujawskiego, produkuje opakowania z tworzyw sztucznych.  W działalność firmy wpisana jest  społeczna odpowiedzialność biznesu.
Więcej w gazecie "Tu i Teraz" juz w najblizszy poniedziałek 

Lubień Kuj. W Dzień Patrona szkoły otworzyli pracownię informatyczną

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 88

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 123

Gazeta Ciechocińska nr 75

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku