Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

W Nakonowie – szkoła myśląca innowacyjnie

W Festiwalu Innowacyjnej Edukacji, który  niedawno odbył się w gdańskiej Ergo Arenie i zgromadził prawie 9 tys. osób z całego kraju, uczestniczyła grupa uczniów wraz z opiekunami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Galileo w Nakonowie.

Uczniowie „Galileo” w Nakonowie, gmina Kowal, jako jedyni z powiatu włocławskiego brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację JMP z Krakowa. Na zaproszenie Fundacji do Polski przyleciał prof. Tony Buzan – światowej sławy edukator, trener myślowy i twórca idei Mind Mappingu (Mapy Myśli). Podczas spotkania z prof. Buzanem uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu stosowania nowoczesnych metod uczenia się oraz poznali budowę mózgu. Pod okiem eksperta tworzyli mapę myśli, czyli specjalny rodzaj przyjaznego dla mózgu diagramu, który pomaga myśleć, wyobrażać, pamiętać rzeczy, planować i uporządkowywać zdobytą wiedzę. Dzięki tym umiejętnościom nauka z pewnością stanie się teraz przyjemniejsza i łatwiejsza. 
Koło Mind Mapping, które ruszy w Galileo z początkiem nowego roku szkolnego będzie z pewnością ciekawą innowacją edukacyjną. Oferta będzie szczególnie atrakcyjna dla dzieci posiadających specyficzne problemy w czytaniu i pisaniu. Szkoła w Nakonowie zostanie wpisana w poczet „Szkół Myślących Innowacyjnie”, zaś uczniowie, rodzice i nauczyciele zostaną objęci bezpłatnym wsparciem.

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 89

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 124

Gazeta Ciechocińska nr 76

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku