Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Dzień strażaka w Kowalu (zdjęcia)

W Kowalu obchody rocznicowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączono z Dniem Strażaka.

Na placu przed remizą OSP w Kowalu j rozpoczęła się zbiórka pocztów sztandarowych, które reprezentowały: OSP Gołaszewo, OSP Kowal i OSP Rakutowo,  poczet kowalskich kombatantów, Polskiego Czerwonego Krzyża. Pierwszy raz mógł się zaprezentować poczet sztandarowy Miasta Kowal, który został wręczony pod koniec roku na Galii Miejskiej AD 2016. Samorząd miasta reprezentował burmistrz Kowala - Eugeniusz Gołembiewski oraz przewodniczący Rady Miasta – Krzysztof Pasiecki wraz z radnymi i pracownikami urzędu. Gminę Kowal reprezentował przewodniczący Rady Gminy - Edward Dominikowski.

Po uformowaniu kolumny marszowej uczestnicy przy wtórze orkiestry strażackiej na czele z mażoretkami przemaszerowali do kościoła pw. św. Urszuli na uroczystą mszę w intencji ojczyzny oraz druhów strażaków, której przewodniczył proboszcz kowalskiej parafii ks. dr Piotr Głowacki. Uroczystość miała charakter patriotyczno–religijny.

Po uroczystej mszy uczestnicy przemaszerowali  pod remizę, gdzie przemawiał burmistrz Eugeniusz Gołembiewski, złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim strażakom i ich rodzinom z okazji przypadającego na dzień 4 maja Dnia Strażaka. W szczególny sposób podziękował druhom strażakom za ich społeczną służbę, za poświęcenie i ofiarność w niesieniu bezinteresownej pomoc bliźniemu oraz życzył im i ich rodzinom moc najserdeczniejszych życzeń, dużo zdrowia, bezpiecznych działań podczas akcji ratowniczych, życząc tyle samo powrotów ile wyjazdów! „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

W tym roku po raz pierwszy w historii 19 maja 2017 roku w Kowalu będą miały miejsce uroczyste obchody Dnia Strażaka Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Powiatu Włocławskiego.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki

Dzień strażaka w Kowalu (2017)

 

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 89

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 124

Gazeta Ciechocińska nr 76

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku