Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Mundurowi na sesji (zdjęcia)

Sesję  Rady Powiatu we Włocławku obywającą się 30 marca  zdominowały sprawozdania roczne służb i instytucji.

Radni przyjęli informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włocławku o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie powiatu Włocławskiego za 2016 rok,  informację Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku o realizacji programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego na lata 2016 – 2018 oraz o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczeniu przeciwpowodziowym. Także raport roczny o stanie bezpieczeństwa w mieście i powiecie włocławskim i wynikach pracy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w 2016 roku. 
Informacje podsumowujące rok pracy złożyli również dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

Do głównych zagrożeń występujących na terenie chronionym przez Komendę Miejską PSP we Włocławku należy zaliczyć: zagrożenia pożarowe, zagrożenia chemiczno-ekologiczne, zagrożenia komunikacyjne, zagrożenia wodne i powodziowe, zagrożenia budowlane oraz zagrożenia infrastrukturalne. W 2016 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta Włocławka i powiatu włocławskiego interweniowały podczas 1756 zdarzeń, co w porównaniu z ubiegłym rokiem stanowi spadek o 20,1 proc.  Odnotowano: - 761 pożarów – 43 proc.  wszystkich zdarzeń (w porównaniu z ubiegłym rokiem stanowi spadek o 25,9 proc.); - 910 miejscowych zagrożeń – 52 proc. wszystkich zdarzeń (spadek o 17 proc.); - 85 alarmów fałszywych – 5 proc. wszystkich interwencji (wzrost o 18 proc.).
W Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku  łącznie w roku 2016 przeprowadzono 6 283 postępowań (mniej, niż w roku 2015 o 785).  Wykrywalność ogólna zwiększyła się  o 2,58 proc.  w stosunku do roku 2015.  Niepokojący jest fakt,  że w 2016 roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji we Włocławku  100 nieletnich popełniło 164 czyny karalne. W stosunku do roku 2015 jest to wzrost w liczbie sprawców o 22.

Zaskakująca i niepokojąca okazała się informacja o stanie sanitarnym placówek ochrony zdrowia na terenie powiatu. Nadzorem objęto 44 obiekty należące do podmiotów leczniczych oraz 45 praktyk zawodowych. Skontrolowano 37 obiektów należących do podmiotów leczniczych, przeprowadzono w nich 92 kontrole.
Wprawdzie stan sanitarny zdecydowanej większości skontrolowanych obiektów należących do podmiotów leczniczych  oceniono jako dobry, ale były też takie w których strach się leczyć. Negatywnie pod względem stanu sanitarnego, w tym technicznego, oceniono 3 obiekty: zakład opiekuńczo-leczniczy oraz dwie przychodnie udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych. Nieprawidłowości stwierdzone w tych obiektach to m.in. brudne ściany w pomieszczeniach, zniszczone podłogi, zniszczone meble, w poradni ginekologicznej brak kabiny higienicznej bezpośrednio połączonej z gabinetem badań.

23.sesja Rady Powiatu we Włocławku

 

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 168

Gazeta Aleksandrowska nr 207

Gazeta Ciechocińska nr 158

Ziemia michałowska nr 354

Najnowsze Video