Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Niedziela walkowerów w Choceńskiej Lidze Futsalu. Wygrywa Saniko Włocławek

W minioną niedzielę 29 stycznia 2017 roku rozegrano 12. kolejkę w I lidze i 10. w II lidze, w których strzelono łącznie tylko 69 goli, z tego w I lidze 15, a w II lidze 54. Sędziowie pokazali w sześciu meczach tylko 6 żółtych kartek, po 3 w każdej lidze.

Powodem tak małej ilości strzelonych goli było oddanie czterech meczy walkowerem. I tak, nie odbyły się dwa spotkania w I lidze, gdyż drużyna Prestige Włocławek została zdyskwalifikowana pod dwóch walkowerach, więc komplet punktów otrzymała drużyna Batory Borzymie, natomiast swój pierwszy walkower oddała ekipa Galacticos Izbica w meczu z MS-BUD Włocławek. Jak ustalono, powodem był udział w dwudniowym turnieju futsalu w miejscowości Babiak woj. Wielkopolskie, w którym drużyna z Izbicy wywalczyła 1 miejsce. W meczu na szczycie 10. kolejki lider rozgrywek Saniko Włocławek zmierzyła się z pretendentem do tytułu mistrzowskiego Agrofarmą Gołaszewo. W przypadku wygrania meczu przez Agrofarmę, szanse na wywalczenie tytułu przez drużynę z Włocławka zmalałyby, a w przypadku wygranej, Saniko zapewniłoby sobie na dwie kolejki przed zakończeniem ligi tytuł mistrzowski VII Edycji Choceńskiej Ligi Futsalu. Tak, więc, w niedzielnym hicie kolejki gra toczyła się o 1 miejsce w pierwszej lidze.

W rundzie zasadniczej górą była Agrofarma, która pokonała Saniko 17:7. Jednak w niedzielnym spotkaniu faworytem była drużyna lidera, tym bardziej, że z różnych przyczyn ponad połowę składu w gołaszewskiej drużyny przetrzebiły kontuzje, praca zawodowa czy wyjazdy rodzinne. Tym razem Saniko zagrało w pełnym składzie, ze swoimi najskuteczniejszymi strzelcami na czele z Jakubem Chojnackim, Patrykiem Dutkiewiczem i Piotrem Charzewskim. Od pierwszego gwizdka sędziów obie drużyny zagrały bardziej asekuracyjnie i zachowawczo. Każda ekipa zdecydowanie więcej grała piłką na swojej połowie, a przy nadarzającej się okazji uruchamiała szybkie kontrataki. W tej części gry więcej dogodnych okazji do strzelenia goli mieli piłkarze Agrofarmy, kolejne tzw. 100% okazje zmarnowali: Paweł Behlke, Daniel Komorowski, Tomasz Lewandowski oraz Łukasz Lewandowski. W większości sytuacji górą był bramkarz lidera - Konrad Szudzik, który wychodził obronną ręką w najbardziej nietypowych sytuacjach. Tak samo w bramce Agrofarmy spisywał się weteran boisk - 55 letni Wojciech Nawrocki, czyli moja skromna osoba, który uniemożliwił przeciwnikowi zdobycie większej ilości bramek w sytuacjach sam na sam, a nie ukrywam, że w całym meczy było ich sporo.

Wynik spotkania w 8 minucie otworzył soczystym strzałem Jakub Chojnacki. Od tego momentu przez większą część pierwszej połowy piłkarze Agrofarmy grając tylko z jednym zmiennikiem wypracowali sobie kilka super okazji do wyrównania, a nawet do objęcia prowadzenia, jednak Szudzik wszystko bronił. Udało się to dopiero w 16 minucie najskuteczniejszemu piłkarzowi ligi Pawłowi Behlke. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na 2:1 dla Agrofarmy podwyższył Tomasz Lewandowski. W ostatnich sekundach pierwszej połowy w szarży na bramkę Saniko został od tyłu podcięty Paweł Behlke, ale sędziowie nie dopatrzyli się ewidentnego faulu, gdyż w przypadku jego odgwizdania byłby to 5 faul, za który musiałby być podyktowany przedłużony rzut karny. Tak się jednak nie stało i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:1 dla Agrofarmy.

Po zmianie stron w dalszym ciągu drużyną dominującą byli piłkarze z Gołaszewa. Saniko goniło niekorzystny dla siebie wynik, piłkarze cisnęli, stworzyli sobie kilka stuprocentowych okazji, ale na przeszkodzie stała ambitnie grająca drużyna Agrofarmy z ich golkiperem na czele, którzy bronili dostępu do bramki niczym polscy rycerze Częstochowy przed najazdem Szwedów. Drużynie Saniko udało się wyrównać dopiero w 31 minucie, strzelcem gola był Marko Dobrosielski. Po stracie bramki przez kolejne minuty sunął atak za atakiem na bramkę lidera, ale kolejne pojedynki wygrywał Szudzik lub piłkarze Agrofarmy nie potrafili trafić z czystych pozycji do pustej bramki. W 37 minucie na 3:2 dla Saniko podwyższył Piotr Charzewski. Minutę później do wyrównania na 3:3 doprowadził aktualny król strzelców Paweł Bahlke. Niestety, ostatnie słowo należało do lidera. W ostatniej minucie spotkania kąśliwym strzałem tuż przy słupku komplet punktów i tytuł mistrzowski zapewnił swojej drużynie Patryk Dutkiewicz.

Tak, więc po bardzo dobrym i zaciętym meczu na dwie kolejki przed zakończeniem tej edycji można śmiało napisać, że tytuł mistrzowski wywalczyła grająca najbardziej równo drużyna Saniko Włocławek, która na tę chwilę przegrała tylko jedno spotkanie, było to w 5. kolejce z Agrofarmą Gołaszewo 17:7. Po tej wygranej Saniko ma 33 punkty i jeszcze dwa spotkania do rozegrania. Nawet jeśli je przegra, to i tak nikt już jej nie wyprzedzi. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk z 29 punktami i jednym meczem do rozegrania, która w 12. kolejce pokonała ZS CKR Kowal 5:3, natomiast na trzecim miejscu jest Agrofarma Gołaszewo z 25 punktami i dwoma meczami do rozegrania. Tak, więc walka o tytuł wicemistrza ligi rozstrzygnie się już w najbliższą sobotę pomiędzy ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk, a Agrofarmą.

Wyniki 12. kolejki:
MS-BUD Włocławek – Galacticos Izbica 5:0 (walkower)
Prestige Włocławek – Batory Borzymie 0:5 (walkower)
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – ZS CKR Kowal 5:3 (3:2)
Saniko Włocławek – Agrofarma Gołaszewo 4:3 (1:2)

3 Patryk Dutkiewicz – Saniko Włocławek - 33

II liga rozegrała 10. kolejkę, w której strzelono łącznie – 54 gole, gdyż dwa spotkania się nie odbyły z powodu walkowerów. Sędziowie pokazali - 3 żółte kartki. Niestety po raz drugi z rzędu drużyna Optymistów oddała mecz walkowerem, tym razem drużynie Vixa Team i zgodnie z punktem 12 Regulaminu ligi została zdyskwalifikowana z dalszych rozgrywek II ligi. Oprócz Optymistów mecz walkowerem oddała również drużyna MVP Squad na korzyść drużyny Strażak Nakonowo Stare.

Wyniki 10. kolejki:
Strażak Nakonowo Stare – MVP Squad 5:0 (walkower)
Optymiści – Vixa Team 0:5 (walkower)
OUTSIDERZY – Unia Choceń – Trampkarze 19:5 (9:1)
Extreme – Chodeczek 2:10 (1:3)
FOL MAX –  Choceniacy 6:2 (5:1)
Kujawiak Kruszyn – Zjednoczeni Czerniewice 5:5 (2:2)

3 Adrian Wojciechowski FOL MAX - 20

W najbliższą sobotę 4 lutego 2017 roku z powodu wycofania dwóch drużyn zostaną rozegrane dwie kolejki w I lidze 12. i 13. VII edycji Choceńskiej Ligi Futsalu, na które organizatorzy serdecznie zapraszają sympatyków i kibiców do hali w Choceniu. Tym razem jako pierwsi już o g. 10:00 swoje spotkanie rozegrają drużyny pierwszej ligi: Agrofarma Gołaszewo - MS BUD Włocławek. Następnie swoje mecze rozpocznie druga liga. Do rozstrzygnięcia w pierwszej lidze pozostaje nie tylko tytuł wicemistrza ale również tytuł króla strzelców, gdyż Paweł Behlke z Agrofarmy ma tylko 2 bramki przewagi nad Jakubem Chojnackim i 5 nad Patrykiem Dutkiewiczem. Obie drużyny mają do rozegrania po dwa mecze, więc każdy z nich ma szansę wygrać tę rywalizacje.

Zestaw par 6. kolejki rundy rewanżowej I ligi 4 luty 2017 r.

ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – Prestige Włocławek 5:0 (walkower)
MS-BUD Włocławek – Agrofarma Gołaszewo g. 10:00
Saniko Włocławek – ZS CKR Kowal g. 13:00
Galacticos Izbica Kuj. – Batory Borzymie g. 15:15

Zestaw par 7. kolejki rundy rewanżowej I ligi 4 luty 2017 r.
ZS CKR Kowal – Prestige Włocławek 5:0 (walkower)
MS-BUD Włocławek – Saniko Włocławek g. 11:30
Galacticos Izbica Kuj. – ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk g. 16:45
Batory Borzymie – Agrofarma Gołaszewo g. 17:30

Po zakończeniu rozgrywek w VII Edycji Choceńskiej Ligi Futsalu zostanie do rozegrania Superpuchar Wójta Gminy Choceń, który się odbędzie w sobotę 11 lutego od g. 9:00. Termin zgłoszeń drużyn które wyraziły chęć wzięcia udziału minął w niedzielę 29 stycznia. Jak podał organizator rozgrywek Radosław Chełminiak, do udziału zgłosiło się 5 drużyn z pierwszej ligi i 7 z drugiej. Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po 3 drużyny. Regulamin rozgrywek pozostaje taki sam jak w dotychczasowych edycjach. Losowanie drużyn do poszczególnych grup odbędzie się w najbliższą sobotę podczas rozgrywek ostatniej kolejki. Skład uczestników w Superpucharze:
Agrofarma Gołaszewo, Batory Borzymie, MS BUD Włocławek, Saniko Włocławek, ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk oraz z II ligi: Choceniacy, Chodeczek, Extreme, Kujawiak Kruszyn, OUTSIDERZY, Strażak Nakonowo Stare i Vixa Team.