Mikrofon dla najmłodszych w Izbicy Kujawskiej 2013 Fotoreportaż
Na ogólnopolskim festiwalu piosenki dziecięcej pn. „Mikrofon dla najmłodszych” w Izbicy Kujawskiej zaśpiewało 33 solistów.
Mikrofon dla najmłodszych w Izbicy Kujawskiej
Na ogólnopolskim festiwalu piosenki dziecięcej pn. „Mikrofon dla najmłodszych” w Izbicy Kujawskiej zaśpiewało 33 solistów.
Już po raz 29, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej przez trzy dni odbywał się finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. Na koncercie galowym 15 grudnia sala MGOKu wypełniła się publicznością, która gromkimi brawami nagradzała młodych solistów.
Do biura organizacyjnego festiwalu wpłynęło 215 zgłoszeń z całego kraju. Wśród nich była 20-osobowa grupa reprezentująca województwo kujawsko-pomorskie. Komisja eliminacyjna na podstawie nadesłanych „demo” zakwalifikowała do udziału w finale 33 solistów, którzy wystąpili na koncercie galowym 15 grudnia
Uczestnicy, dzieci i młodzież w wieku do 16 lat rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Solistów oceniało jury, któremu przewodniczył Marian Szczepański, znany włocławski muzyk i dyrygent.
Uroczysty koncert galowy otworzył Adam Myrta – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Izbicy Kujawskiej. Potem poprowadziła go wielokrotna laureatka festiwalu reprezentująca Izbicę Kujawską Liliana Nawrocka (obecnie Wastowska). Młodym wokalistom towarzyszyła profesjonalna orkiestra festiwalowa pod kierownictwem Artura Grudzińskiego, muzyka – kompozytora i aranżera.
W każdej kategorii wiekowej zostały przyznane nagrody i wyróżnienia w postaci statuetki „Wiktoria” i nagród rzeczowych. Dla indywidualności festiwalu przyznano Grand Prix. Nagrody m.in. wręczali: Henryk Krzyżanowicz – wiceburmistrz Izbicy Kujawskiej wraz z Marianem Lewandowskim – przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Izbica Kujawska i Stanisławem Kropidłowskim wiceprzewodniczącym Rady oraz radni województwa: Sławomir Kopyść (członek zarządu), Stanisław Pawlak, Wojciech Jaranowski, a także Stanisław Budzyński – przewodniczący rady powiatu, Karol Matusiak –radny powiatu i Włodzimierz Majewski – naczelnik wydziału edukacji w starostwie.
Silną grupę młodych wokalistów prowadzonych przez instruktora muzyki Zbigniewa Wojciechowskiego wystawił Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubrańcu. Jego reprezentantka Aleksandra Małecka zdobyła Grand Prix festiwalu.
Nagrody w swoich kategoriach wyśpiewali:
W kategorii do 10 lat:
I nagroda – Amelia Dankiewicz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrańcu; II - Jakub Walendykiewicz ze Studia Piosenki „Beciaki” w Suwałkach; III ex equo - Sandra Wawer z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie i Laura Jeżewska – reprezentująca Studio Piosenki „MUSIC-BOX” w Toruniu. Wyróżnienie przyznano Marii Przybylskiej z Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi.
W kategorii 11-13 lat:
I nagroda – Aleksandra Czerczak z Centrum Zajęć Pozalekcyjnych Nr 1 w Łodzi; II - Weronika Chojnacka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrańcu, III ex equo - Maria Bińkowska z Centrum Zajęć Pozalekcyjnych Nr 1 w Łodzi oraz Julia Leśniewska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrańcu,
W kategorii 14-16 lat
I nagroda – Zuzanna Jasińska z Torunia; II - Karolina Słabińska – reprezentantka Studia Piosenki „Beciaki” w Suwałkach.
Organizacji tegorocznej edycji imprezy, w partnerstwie Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Izbicy Kujawskiej podjęło się Stowarzyszenie-Ziemia Izbicka. Do współpracy przystąpił tradycyjnie Koniński Dom Kultury. Impreza dofinansowana jest ze środków samorządu gminy i miasta Izbica Kujawska, województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiatu włocławskiego. Patronat honorowy nad festiwalem sprawowały Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki oraz Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej
ZDJĘCIA W GALERII (Album Powiat Włocławski)