Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Aleksandrowski MCK działa

Mimo paraliżu wielu dziedzin działalności, braku możliwości organizowania przedsięwzięć kulturalnych z powodu pandemii Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim wychodzi do mieszkańców z propozycjami kulturalnymi, których realizacja odbywa się poprzez sieć internetową, bez narażania na infekcję koronawirusem. 

W październiku w MCK odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego pn. "Tajemnice przyrody". Konkurs ogłoszony został już w lipcu br. Uczestnicy nadsyłali drogą mailową zdjęcia do MCK. Z początkiem października jury w składzie: Sławomir Świątkiewicz, Dorota Ciesielska, Agnieszka Kraszewska wybrało najlepsze prace. Z powodu obowiązującej w powiecie aleksandrowskim czerwonej strefy tradycyjne, uroczyste wręczenie nagród nie mogło się odbyć. Laureaci odbierali nagrody indywidualnie zgłaszając się po nie do Miejskiego Centrum Kultury. Prace nagrodzone można zobaczyć w albumie zamieszczonym w portalu społecznościowym MCK. Spośród nadesłanych 47 prac od 16 uczestników wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursowych. W kategorii „Aparat” 1 miejsce przyznano Szymonowi Chojnackiemu za fotografie: „Wyładowanie atmosferyczne w nocy” i „Kometa C/2020 F3 Neowise”,  „Zorza polarna widziana z Polski w okolicach wsi Wojnowo”,  2 miejsce Andrzejowi Ziemniakowi za „Kwiaty polskie – dmuchawiec”, 3 miejsce Sławomirowi Fiedorowiczowi  za „Falochron”. Wyróżnienie trafiło do Marcina Bendlina za fotografię „Łany zbóż”. W kategorii „Komórka” 1 miejsce zajęło zdjęcie „Miasto za mgłą” Martyny Rams, 2 miejsce „Wola życia” Doroty Błaszak, 3 miejsce „Dolinka Szwajcarska” Michała Skórko. Wyróżnienie trafiło do Alicji Serockiej za fotografię „Uwięziona”. 

Również w październiku w MCK odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom  konkursu plastycznego pn. „Ludzie – przyjaciele czy wrogowie przyrody”. Konkurs ogłoszony został w czerwcu br. Uczestnicy dostarczali do MCK prace plastyczne do końca września. Z początkiem października jury wybrało najlepsze z nich. Podobnie jak w poprzednim przypadku tradycyjne wręczenie nagród nie mogło się odbyć. Laureaci odbierali nagrody indywidualnie. Fundatorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Laureaci otrzymali dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymali upominki.

Jury w składzie: Agnieszka Kraszewska, Dorota Ciesielska, Sylwia Hołtyn spośród 54 nadesłanych prac nagrodziły 1 miejscem Julię Romanowską, 2 miejscem Dorotę Dudziak, 3 miejscem Lenę Ruprecht w kategorii klas 1-3. Wyróżnienia otrzymali: Lena Rakszawska, Gabriela Niespoździńska, Zuzanna Kordowska, Amelia Wencel, Zofia Winiarek, Nadia Obiała, Hanna Szparaga. W kategorii klas IV-VI nagrodzono 1 miejscem Gabrielę Kujawę, 2 miejscem Julię Wrzesińską, 3 miejscem Julię Nowak. Wyróżniono: Malwinę Śmieszną, Maksymiliana Kaźmierczaka, Igę Marię Lisiecką, Marcelinę Błachowiak, Martynę Wiśniewską, Martynę Rzepecką, Laurę Grabowską. W kategorii klas VII-VIII 1 miejsce zajął  Alan Więckowski, 2 miejsce Wiktoria Machtyl, 3 miejsce Weronika Jabłońska. Wyróżniono: Marię Dudziak, Amelię Kuc, Igora Szklarskiego, Vanessę Machtyl, Lenę Woźniak, Julię Sadowską, Maksymiliana Dąbrowskiego.

Zbigniew Sołtysiński

 

 

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 175

Gazeta Aleksandrowska nr 214

Gazeta Ciechocińska nr 166

Ziemia michałowska nr 356

Najnowsze Video