Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Czytanie łączy pokolenia (zdjęcia)

12 maja po raz czwarty szkoła podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim zorganizowała akcję promującą czytanie wśród dzieci i młodzieży-  „Czytanie łączy pokolenia!”.
Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Dalekie i bliskie podróże Edwarda Stachury, czyli „Szlakiem białej lokomotywy”. Wpisały się one w cykl uroczystości miejskich związanych z rokiem Stachury.

Edward Stachura to pisarz związany z Aleksandrowem Kujawskim, który przez swoje krótkie życie, nieustannie był w drodze. W każdym miejscu, które odwiedził potrafił dostrzec piękno i inspirację dla swojej twórczości.
Uczniowie przeszli w barwnym korowodzie na plac 3 Maja. Każda klasa reprezentowała inny kraj, region, który odwiedził w swych licznych podróżach Edward Stachura. Wszystkich przywitała dyrektor Jolanta Jakóbczak i burmistrz Andrzej Cieśla. Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Odbyły się też konkursy dla młodszych dzieci  „Jakie to miejsce?” (rozpoznawanie zdjęć z budynkami z naszego miasta) i dla starszych z klas IV- VI „Jaki to kraj?” (miejsca odwiedzane przez Edwarda Stachurę).Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali upominki.
Przedstawienie pt. „Z Pyzą na polskich dróżkach” zaprezentowało szkolne koło teatralne Świetliki. Na zakończenie zagrał i zaśpiewał aleksandrowski zespół „Złoty wiek”. Melodia i słowa kujawiaka „Czerwone jabłuszko” niosła się po uliczkach miasta wysławiając piękno Kujaw.
Po powrocie do szkoły odbył się konkurs literacki „Czy znasz te lektury?”. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat książek. Wszak to właśnie dla popularyzacji czytania odbyło się  spotkanie.
Adriana Tomczak

Czytanie łączy pokolenia (2017)

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 88

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 123

Gazeta Ciechocińska nr 75

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku