Róże burmistrza 2014. Fotorelacja
Od siedmiu lat burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego zaprasza z okazji Dnia Kobiet panie, które szczególnie zaznaczyły się w lokalnej społeczności i wyróżnia okolicznościowymi statuetkami Róże Burmistrza.
Róże burmistrza 2014
Od siedmiu lat burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego zaprasza z okazji Dnia Kobiet panie, które szczególnie zaznaczyły się w lokalnej społeczności i wyróżnia okolicznościowymi statuetkami „Róże Burmistrza”.
- To okazja, abyśmy paniom z naszego miasta, bądź są z nim związane poprzez działalność zawodową lub społeczną podziękować, złożyć serdeczne życzenia by ich praca przynosiła im i miastu jak najlepsze owoce. Od siedmiu lat składamy listy gratulacyjne i wręczamy symboliczne „Róże Burmistrza” – mówił na powitanie burmistrz Andrzej Cieśla, po czym przeczytał list, którego treść skierowana była do pięciu pań, które zostaną wyróżnione. – Chciałoby się nagrodzić więcej osób, mamy bowiem znakomite kobiety w Aleksandrowie, działające na terenie naszego miasta zatem tych wyróżnień powinno się przyznawać znacznie, znacznie więcej. Musimy jednak wybierać tylko kilka.
W tym roku „Rożami Burmistrza” uhonorowane zostały: Edyta HERMANOWSKA-KUŹBIK – terapeutka, logopeda ze Środowiskowego Domu Samopomocy, przewodnicząca zespołu wspierająco-aktywizującego, wyróżniona w 2013 roku przez wojewodę kujawsko-pomorskiego za wdrażanie innowacyjnych metod wspierania dla uczestników ŚDS; Hanna ŁOWICKA – konsultantka ze Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu, dzięki której i pod jej opieką utworzona została Spółdzielnia Socjalna „Kujawianka”; Ewa MONCZAK – dyrektor Fundacji Lubuska Camerata oraz Agencji Artystycznej Mozart Plus, wieloletnia współorganizatorka Aleksandrowskiego Międzynarodowego Festiwalu Dwóch Cesarzy, dzięki której miasto może co roku gościć wielu znanych muzyków, a mieszkańcy i goście uczestniczyć w wyjątkowych koncertach; Ewa OPENCHOWSKA – jedna z cenionych trenerek ligi siatkarskiej, od stycznia 2013 roku prezes i trener Siatkarskiego Klubu Sportowego „Aleksandria”, dzięki któremu reaktywowano tę dyscyplinę sportu w mieście, gdzie siatkówka przez wiele lat osiągała kiedyś duże sukcesy; Agnieszka SZWAJKOWSKA-LUDWIG – prezes i koordynator wolontariatu Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.
Po uroczystości wręczenia listów z życzeniami i okolicznościowych statuetek gospodarz spotkania zaprosił do wysłuchania artysty kabaretowego Cezarego Sadowskiego. Po jego występie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na kawę i ciasto oraz do obejrzenia wystawy fotografii przedstawiających mieszkanki Aleksandrowa Kujawskiego i okolic podczas pracy. Zdjęcia wykonał Paweł Biarda, oprawę i projekt Anita Bucholc-Grabek, a inicjatorką tego przedsięwzięcia była Magda Łęgowska z Torunia, właścicielka przedszkola Bim-Bam-Bino.
ZDJĘCIA W GALERII. Album Aleksandrów Kuj.