Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki

W Toruniu odbyły się 22 – 28 marca X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. W zawodach tych brązowy medal w kategorii wiekowej M35 w trójskoku z wynikiem 13.63 m zdobył Rafał Ozimiński.

Rafał Ozimiński jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr  23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku oraz byłym zawodnikiem LKS Vectra Włocławek.
Natomiast w biegu na 60 m w kategorii M50 wystartował Tomasz Chyliński, nauczyciel w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu.
W silnie obsadzonej konkurencji Tomasz Chyliński awansował do biegu finałowego uzyskując w eliminacjach 7.62 sek. i w półfinale 7.63 sek.
Podczas biegu finałowego uległ urazowi mięśnia dwugłowego uda co uniemożliwiło walkę do samej linii mety. Ostatecznie został sklasyfikowany na VIII miejscu.
Wart podkreślenia jest fakt, że w biegu półfinałowym został ustanowiony rekord świata przez reprezentanta Włoch Mario Longo rewelacyjnym czasem – 7.10 sek.