Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Weterani z Włocławka na podium

Pierwsze  Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkoatletyce odbyły się  13 grudnia  w Toruniu. W reprezentacji województwa kujawsko -pomorskiego wystartowali włocławianie: Tomasz Chyliński i Jarosław Jaskólski.

Tomasz Chyliński wygrał konkurencję 60 m w kategorii  M 50  z wynikiem 7,78 s. Jest to drugi wynik w historii w tej kategorii wiekowej, a rekord Polski na tym dystansie wynosi 7,73 s. Równie dobrze zaprezentował się w biegu na 200 m uzyskując czas – 26,97 s.
Natomiast Jarosław Jaskólski zajął III miejsce na 60 m w kategorii wiekowej M 45 z wynikiem 8,47 s.
W punktacji drużynowej województwo kujawsko – pomorskie zdecydowanie zajęło pierwsze miejsce zdobywając puchar ministra sportu i turystyki .  Na drugim miejscu uplasowało się województwo wielkopolskie, a na trzecim województwo pomorskie.
 Najstarszym uczestnikiem Mistrzostw był 104 – letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy – województwo dolnośląskie, który w kategorii M 100 + ustanowił dwa rekordy świata, na 60 m i w pchnięciu kulą.