Gazeta Aleksandrowska nr 125
Na terenie, gdzie dziś znajduje się market Tesco w Aleksandrowie Kujawskim, w latach dwudziestych ubiegłego wieku stała cerkiew prawosławna pod wezwaniem Aleksandra Newskiego. Niedawno zawarto ugodę z władzami miasta regulującą prawa własności ongiś zabranemu kościołowi prawosławnemu terenu.
W lipcowym wydaniu „Gazety Aleksandrowskiej” zapowiedź ogólnopolskich obchodów Roku Rzeki Wisły. Zapowiadają się interesujące spotkania z rzeką, z tradycją nadrzeczną i ludźmi, którzy rekonstruują dawne drewniane jednostki: „szkuty”, „galary” i „baty”, którymi spławiano niegdyś Wisłą towary, a także mniejsze łodzie służące głównie do transportu osób i połowu ryb: tutejsze „nieszawki” i „lejtaki”.
Na początku lipca Edward Stachura ściągnął do Łazieńca wyjątkowych gości. Byli to sami poeci pędzla, którzy od 2 do 8, na płótno przelewali refleksje inspirowane twórczością poety i jego samego w charakterystycznych pozach, gestach i miejscach, w których bywał w abstrakcyjnej wsi Zagubin, jak nazwał w swojej twórczości Łazieniec. Przed budynkiem świetlicy, wciąż czeka na pasażerów lokomotywa pod tablicą z nazwą przystanku „Zagubin”.