Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Kuleczka pobudza wyobraźnię

W gminnej bibliotece w Służewie ostatnio odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Widłakiem, twórcą ponad 30-stu książek dla dzieci. Przyszli na nie uczniowie z szkoły podstawowej w  Przybranowie.

Autor popularnych książek  o Panu Kuleczce, Wesołym Ryjku czy Marcie i Ufoludku, przyjechał z okazji „Tygodnia Bibliotek”.
Po krótkim przedstawieniu się  autor rozmawiał z dziećmi o tym, jak bardzo potrzebna jest w życiu wyobraźnia. Następnie przeczytał fragment swojej książki o Panu Kuleczce.
Tytułowy bohater jest typem idealnego dorosłego – jednocześnie tolerancyjnego, ale i uczącego poszanowania dla zasad i reguł życia. Troje spośród dzieci w trakcie czytania poruszało pacynkami przedstawiającymi Kaczkę Katastrofę, Psa Pypcia i Muchę Bzyk-Bzyk.
Pan Wojciech zaproponował także zabawę w wyobraźnię, polegającą na wyciągnięciu z niebieskiego worka „pomysłu", czyli tajemniczego przedmiotu, który ożywiony wyobraźnią zamieniał się w latarkę, mikrofon a nawet pędzel do makijażu.
Nie zabrakło też czasu na pytania o inspirację do rozpoczęcia przygody z pisarstwem oraz na rozdanie autografów i wpis do kroniki biblioteki.

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 88

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 123

Gazeta Ciechocińska nr 75

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku