Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Powiat włocławski i Włocławek

 • piątek 21.07.2017

  Gęstość zaludnienia w Polsce wynosi 123 osoby na jeden kilometr  kwadratowy  - informuje Główny Urząd Statystyczny w publikacji „Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2017 r.” Pełne zestawienie obejmuje 2 478 gmin w kraju.

 • piątek 21.07.2017

  Włocławscy kryminalni namierzyli sprawców włamania do kontenera gospodarczego, z którego skradli elektronarzędzia, a także usiłowania włamania do punktu usługowego. Do pierwszego przestępstwa doszło w czerwcu, do drugiego w lipcu. Okazało się, że włamywacze to ojciec z synem.

 • czwartek 20.07.2017

  W Redczu Krukowym, na terenie Muzeum Techniki Rolniczej i Kujawskiego Muzeum Oręża Nauki i Techniki, odbyła 15 lipca się już X Biesiada dla Przyjaciół. Wśród bogatego programu tej imprezy znalazło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Tadeusza Kościuszki i kujawskich bohaterów powstań narodowych.

 • środa 19.07.2017

  Honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy po raz kolejny organizują akcję poboru krwi. Policjanci i pracownicy policji zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętne ludzkie życie i zdrowie do włączenia się w akcję.

 • środa 19.07.2017

  Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, Fabianek, Lubania i Gminy Włocławek będą mogli skorzystać ze wsparcia Fundacji ANWIL dla Włocławka. Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu organizacja rozszerzy obszar działania o gminy ościenne, a także uzyska status organizacji pożytku publicznego.

Powiat aleksandrowski

 • wtorek 11.07.2017

  W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim pożegnano 11 lipca zastępcę komendanta powiatowego podinsp. Macieja Sadowskiego, oraz przywitano nowego zastępcę podinsp. Piotra Jędrzejewskiego. W uroczystości brał udział pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski.

 • wtorek 11.07.2017

  Festyn sportowo-rekreacyjny odbył się w Łowiczku 9 lipca. Dzień sportu rozpoczął  IV turniej oldbojów imieniem Andrzeja Hejmana, w którym zmierzyło się pięć drużyn, grających „każdy z każdym”.

 • wtorek 11.07.2017

  Ręczne pompy gaśnicze, zwane  sikawkami, mają historią sięgające  połowy minionego stulecia w niedzielę, 9 lipca, ożyły na X Wojewódzkich Zawodach Sikawek Konnych oraz Przenośnych województwa kujawsko-pomorskiego w Straszewie.

 • wtorek 11.07.2017

  Pięćdziesięciolecie działalności obchodziło ostatnio Koło Gospodyń Wiejskich w Wójtówce (gmina Bądkowo). Z tej okazji zorganizowane zostało okolicznościowe spotkanie z udziałem licznego grona przyjaciół  i zaproszonych gości.

 • czwartek 06.07.2017

  Rzadko się zdarza, aby w naszym regionie, na jakimś wydarzeniu zjawiło się na raz tak wielu znakomitych gości, a tak właśnie było podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej na miejscu dawnego cmentarza żydowskiego w Ciechocinku , jaka odbyła się 29 czerwca.

Polityka

 • środa 19.07.2017

  We wtorek wieczorem tysiące obywatelek i obywateli utworzyło łańcuch światła pod Pałacem Prezydenckim. Domagali się od Prezydenta, żeby zawetował dwie ustawy niszczące niezależne sądownictwo.

 • wtorek 18.07.2017

   „To nie ostatnie nasze spotkanie” - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) na zakończenie spotkania opozycji z ekspertami na temat poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Zorganizowane przez PO spotkanie odbyło się w Sejmie.

  I prezes SN Małgorzata Gersdorf - która zaznaczała, że nie chce się wypowiadać w kwestiach politycznych - mówiła, że ustawy proponowane przez PiS „podrywają trójpodział władzy, który leży u podstaw państwa". Pożegnano ją owacją na stojąco.

 • piątek 14.07.2017

  W mediach społecznościowych zaroiło się od czerwonych kartek z nazwiskami posłów PiS, także tych z okręgu toruńskiego, którzy podpisali projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Według  opozycji podporządkowanie SN sprawi, że PiS nie będzie podlegało kontroli żadnej centralnej instytucji sądowej. Posłowie PO mówią  o „zamachu lipcowym", a kartki z nazwiskami posłów opatrzyli tytułem  "lista hańby narodowej".

 • środa 12.07.2017

  Pierwsze czytanie projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych odbyło się w Sejmie.  Fundusz ma być zasilany  nową opłatą paliwową w wysokości 20 groszy za litr.
  Sejm skierował projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS do rozpatrzenia przez sejmowe komisje.  

Zobacz zdjęcia

Region i kraj

 • środa 19.07.2017

  Ruszyła tegoroczna edycja akcji „Paszport Turystyczny”. „Paszporty” są już dostępne we Włocławku: w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej i w bosmanacie Przystani przy ul. Piwnej.

 • czwartek 13.07.2017

  Promesy na likwidację szkód spowodowanych w regionie przez powodzie, wichury i gradobicia o łącznej wartości 1.314.471 złotych wręczył  wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w towarzystwie poseł na Sejm RP Joanny Borowiak.

 • sobota 08.07.2017

  Szósta edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia w Płocku. Miłośnicy folkloru będą mogli obejrzeć występy zespołów z Nowej Zelandii, Meksyku, Węgier, Serbii, Rosji czy Polski. Koncerty odbędą się na płockiej Starówce, w Parku Północnym oraz Amfiteatrze.

 • środa 05.07.2017

  30 lipca (g. 19:00) Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na pełen latynoamerykańskich rytmów występ muzyków z Argentyny – kolebki tanga i milongi. Grupa 3-0-3 Tango Fusion ma swój początek w Buenos Aires, gdzie w roku 1996 została założona przez Hernána Valencia (pianista/kompozytor) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne).

Ostatnie wydania

Tu i Teraz. Gazeta Włocławka i powiatu nr 89

W naszej gminie Włocławek nr 46

Gazeta Aleksandrowska nr 124

Gazeta Ciechocińska nr 76

Ziemia michałowska nr 320

Najnowsze Video

Polub nas na Facebooku